Jak używać elektronicznych obroży dla psów ?

Wielu ludzi, posiadających psy, jednocześnie skazanych jest na nieodłączny problem z nimi związany – nieustanne szczekanie. Zadziwiające zjawisko, które potrafi trwać długimi godzinami (szczególnie w nocy) nie jest zbyt pożądane ani przez nas samych, ani przez naszych sąsiadów. Przez szczekającego psa często nie można w nocy spać, ani też zajmować się innymi, normalnymi rzeczami. Przeszkadzające czworonogi to szczególnie spory problem w dużych blokowiskach, w których szczekający pies potrafi doprowadzić do furii i nerwicy wielu sąsiadów, nie tylko tych obok, ale i mieszkających u góry i na dole. Zaradzić takim sytuacjom może jedynie odpowiednie potraktowanie psa specjalistycznym urządzeniem antyszczekowym – obrożą lub podobnym systemem.

Dzięki niemu będziemy mieli duży wpływ na pozytywne zachowanie naszego czworonoga, które przy każdej próbie wycia lub szczekania zostanie skorygowane nieprzyjemnym impulsem elektrostatycznym. Tego typu metoda może wydawać się barbarzyńska w swej okrutności, ale w rzeczywistości taka wcale nie jest. Podobne sposoby wpływania na zwierzęta stosuje się przy bardzo wielu innych zadaniach, w tym podczas treningu i ćwiczeń na dworze i na spacerze. Kontrola zwierząt przy pomocy obroży elektrycznych jest niezmiernie popularna, szczególnie na zachodzie, gdzie większość właścicieli dużych działek stosuje elektroniczne, niewidzialne ogrodzenia, by chronić swoje rośliny i rabatki kwiatowe. Dobra kontrola zwierząt to podstawa, aby nie tylko uchronić ogród przed zniszczeniem, ale też doskonała okazja do wspólnej zabawy z naszym czworonogiem.

Dzięki rozbudowanym możliwościom obroży elektronicznych (sterowanych manualnie, przez pilota, albo automatycznych – przy elektronicznych pastuchach), łatwe tresowanie psów staje się przyjemne zarówno dla właścicieli, jak i dla samych „pacjentów”. W prosty sposób można nauczyć psa odpowiedniego poruszania się i można wychować go, a wszystko to w czasie maksymalnie kilkunastu dni. Warto jednak pamiętać, by przed stosowaniem obroży elektrycznych skontaktować się z weterynarzem i dokładnie przedyskutować tak wszelkie zalety tych urządzeń, ale też i najróżniejsze wady oraz potencjalne niebezpieczeństwa, szczególnie przy uwzględnieniu właściwych naszemu zwierzęciu parametrów. Dobry rekonesans i fachowe instrukcje mogą uchronić nas przed wyrządzeniem psu krzywdy.

Zostaw komentarz