Przeciw kleszczom dla psa

Niestety, nadeszła wiosna (a już wkrótce lato),a wraz z nią kleszcze. Na kleszcze narażeni jesteśmy przede wszystkim my, ale także i nasze czworonogi – psy i koty. Kleszcze czają się co gorsza nie tylko w lasach, jak to wiele osób przypuszcza, ale również i na łąkach, a w ostatnich czasach nawet w miejskich parkach.

Miejskie kleszcze są niestety tymi najgorszymi ponieważ jest to odmiana najbardziej odporna. Drugi powód dla którego należy szczególnie uważać na tę odmianę kleszczy są choroby, które są przez nią przenoszone. Ze względu na większą odporność tych kleszczy, praktycznie większość z nich wywołuje np. boreliozę.

Ludzie przed kleszczami zabezpieczają się poprzez dodatkowe okrycia czy też psikając skórę specjalnymi preparatami służących do ochrony przed kleszczami. Psom natomiast pozostają wyłącznie tego typu preparaty. Dlatego też na półkach sklepów zoologicznych znaleźć można rozmaite płyny wkraplane w sierść. Takie płyny wkraplane są w miejsca niedostępne dla psiego pyska np. w kark- żeby go nie zlizał. Tego typu preparaty dostępne są również w formie obroży – silikonowego paska zawierającego odpowiednią ilość związków odstraszających kleszcze oraz pchły.

Zostaw komentarz